Strona główna PORADY Ani się obejrzysz, a spadnie śnieg! Zabezpiecz meble ogrodowe

Ani się obejrzysz, a spadnie śnieg! Zabezpiecz meble ogrodowe

463
0
Meble ogrodowe - zabezpieczenie

Kalendarzowa zima jest w tym roku dość kapryśna i niezdecydowana. Bliżej jej do jesieni niż do srogiej i mroźnej aury. Te ciepłe, jak na tę porę roku dni, chętnie wykorzystujemy do porządkowania ogrodu bądź działki. Chcemy nacieszyć się promieniami słońca, wyższą temperaturą i aurą, która bardzo szybko zamieni się miejscami z mrozem i białym puchem. Skoro zadbaliśmy o relaks na świeżym powietrzu, nie zapomnijmy o właściwym zabezpieczeniu mebli – zarówno tych użytkowanych w ogrodzie, jak i na balkonie lub tarasie.

Czas wyprzedaży – skuś się!

Ostatnio mieliśmy sporo okazji do upolowania promocji, ale wciąż możemy korzystać z wyprzedaży. W sklepach łatwo znaleźć produkty posezonowe, które kupimy za grosze, a przydadzą się one szybciej niż nam się wydaje. Do takich artykułów zaliczamy pokrowce na meble ogrodowe. Warto rozejrzeć się za nimi, by zapewnić odpowiednie zabezpieczenie krzesłom, stolikowi, fotelom czy podnóżkom ogrodowym, ale i innym elementom, z których korzystamy pośród zielonej przestrzeni, na balkonie lub tarasie.

Kupić tanio, wcale nie martwiąc się o jakość i funkcjonalność wybranych produktów. To się nazywa sztuka! Zachęcamy, by skorzystać z ostatnich wyprzedażowych tygodni tego roku. Przekonamy się na własnej skórze, że niewiele wydając, zyskamy na pełnowartościowych produktach.

Jak wybrać pokrowce na meble ogrodowe kierując się nie tylko ceną? Dobrze jest szukać produktów, które zostały stworzone z myślą o danym komplecie mebli ogrodowych. Można mieć dzięki temu pewność, że wybrany pokrowiec będzie bezproblemowy w jego zakładaniu i zdejmowaniu, a przede wszystkim zagwarantuje należytą ochronę mebli. Takie pokrowce znajdziemy w atrakcyjnych cenach, między innymi pośród sklepów internetowych, na przykład Bazkar.pl.

Jeśli nasze ogrodowe elementy wyposażenia, które służyły przez cało lato, były wybierane nie w komplecie, nic straconego! Wystarczy pokusić się o zakup uniwersalnych płacht, plandek czy pokrowców, które są w stanie zabezpieczyć większość mebli ogrodowych o standardowych kształtach i rozmiarach.

Na co zwracać uwagę kupując pokrowce ochronne

Liczy się wytrzymałość i trwałość. Pokrowiec nie może się pruć, rozdzierać przy kontakcie z ostrymi krawędziami mebli ogrodowych. Odpowiednio gruby materiał, zapewni ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, ale i wszelkiego rodzaju uszkodzeń.

Jeśli jest on zapinany na zamek błyskawiczny, należy przyjrzeć się, czy tenże jest dobrze przyszyty, mocno się trzyma, nie ma powyginanych ząbków. Jego zamykanie i otwieranie musi przebiegać płynnie. Nieco wygodniejsze są sznureczki umieszczane w brzegach pokrowców, które wystarczy ściągnąć, by dopasować taką ochronną plandekę do kształtu zabezpieczanych mebli ogrodowych. Są one bardziej uniwersalne, a to ważna cecha.

Pokrowce nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca po ich zdjęciu i złożeniu. Ta ostatnia czynność, powinna zaś być na tyle komfortowa, by nie zacząć się szybko irytować, że pokrowca nie da się złożyć i normalnie przechować.

Wygodnie niezależnie od miejsca przechowywania

Mając do dyspozycji specjalnie przygotowane pokrowce ochronne, można korzystać z mebli ogrodowych przez cały czas, dopóki tylko pozwala na to pogoda. Gdy nagle spadnie śnieg, a mroźna aura nie będzie zachęcać nas do spacerowania po ogrodzie, szybko wyjmiemy pokrowiec, okryjemy nim meble, bez konieczności szukania dla nich dodatkowego pomieszczenia do przechowywania.

Zacieramy rączki na czas wyprzedaży, który jeszcze trwa. Tobie również polecamy zapoznać się z ofertami sklepów. W końcu meblom ogrodowym należy się ochrona, dzięki której posłużą przez kolejne letnie sezony.