Strona główna PORADY Aranżacja pokoju starszaka – estetyka odpowiednia dla dzieci

Aranżacja pokoju starszaka – estetyka odpowiednia dla dzieci

346
0
aranzacja-pokoju-starszaka

Urządzanie pokoju dla niemowlaka jest wymagające, ale prostsze o tyle, że o wszystkim decydują rodzice, podczas gdy aranżacja pomieszczenia dla starszaka wymaga uwzględnienia jego opinii. Rodzice sprawują kontrolę nad tym, aby w pokoju znalazło się niezbędne i funkcjonalne wyposażenie, ale w kwestii detali dziecko ma prawo do swojego zdania. Jaką estetykę wybrać? Na co zwrócić uwagę w urządzaniu wnętrza?

Projektowanie dziecięcego pokoju – ważne aspekty

O ostatecznej aranżacji pokoju decyduje płeć dziecka i jego zainteresowania, ale projektowanie wnętrza trzeba zacząć od bardzo praktycznych kwestii. Konieczne jest zrobienie pomiarów pokoju i zadecydowanie, jakie meble dla dzieci są niezbędne, i jak je rozmieścić. W zależności od wielkości pokoju można wstawić dodatkowe wyposażenie lub trzeba pomyśleć nad wiszącymi półkami, dzięki którym zaoszczędzi się miejsce. Nawet mały pokój może prezentować się efektownie, a przy tym być przytulny, komfortowy i funkcjonalny. Najważniejsze meble do dziecięcego pokoju to łóżko i szafa, ale starszak powinien też mieć swoje biurko. W małym pokoju dobrym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, które pod spodem ma półki i szafkę, a z boku wysuwane biurko. Niecodzienne rozwiązanie może spodobać się wielu dzieciom, a tego typu meble, jak i klasyczne rozwiązania, są dostępne na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/. Oryginalną propozycję stanowią łóżka o konstrukcji szkieletu domu. Jeżeli potrzebna jest dodatkowa szafka, najlepszą opcję stanowi model na kółkach. Kilkulatki są energiczne i mają różne pomysły, dlatego wykonanie mebli musi być solidne. Wysoka jakość wyposażenia ma kluczowe znaczenie.

Dziecięce zainteresowania a wybór mebli

Dzieci mają często zainteresowania zależne od płci, ale nie oznacza to, że dziewczynka zawsze będzie chciała być księżniczką i jej pokój musi przypominać bajkowe królestwo – może być fanką samochodów lub amatorką gór. Przede wszystkim meble do pokoju dla dzieci muszą być funkcjonalne i estetyczne, aby przebywanie w pokoju sprawiało pociechom przyjemność. Indywidualny gust, charakter i zainteresowania kształtują się od najmłodszych lat, dlatego warto dzieciom pozwolić na zaangażowanie się w wybór koloru ścian. Naklejki z ulubionymi postaciami z bajek lub związane z hobby ożywią wnętrze, ale atrakcją dla dziecka może okazać się łóżko z drabinką. W każdym przypadku należy pamiętać, że meble muszą spełniać wysokie normy bezpieczeństwa. Wyposażenie spełniające standardy jakościowe obowiązujące w Unii Europejskiej ma odpowiednie certyfikaty.

Meble dziecięce o uniwersalnej estetyce

Jasna kolorystyka ścian i mebli sprawia, że w dziecięcym pokoju panuje harmonia i pozytywny

klimat. Na dodatek pozwala na bezproblemową zmianę aranżacji, jeżeli dziecku znudzi się dotychczasowy wystrój. Dlatego w ofercie producentów często znajdują się meble dziecięce białe o prostych liniach, które wprowadzają do aranżacji lekkość i subtelną elegancję. Jasne kolory działają na dzieci wyciszająco.