Strona główna Producenci mebli Barbershop, czyli salon fryzur i klub dla dżentelmenów w jednym

Barbershop, czyli salon fryzur i klub dla dżentelmenów w jednym

267
0

W ostatnich latach, podejście mężczyzn do kwestii dbałości o własny wygląd uległo istotnej przemianie. Nie ma już chyba większego miasta, w którym nie funkcjonowałby przynajmniej jeden barbershop. Potwierdza to tezę o wzrastającej świadomości panów, co do korzyści, jakie daje schludny wygląd. Barbershop to jednak coś więcej, niż tylko profesjonalny salon fryzur męskich.

Barberstwo jest specyficzną branżą. W czasach Dzikiego Zachodu, wizyta u golibrody była tak samo męska, jak wypicie butelki whiskey w miejscowym saloonie. Wraz z postępem cywilizacyjnym, broda zaczęła być traktowana jako przejaw zaniedbania, a osoby, które chciały iść pod prąd obowiązującym trendom, były zmuszone do samodzielnej pielęgnacji zarostu. Obecnie, moda na brodę powraca do łask i nawet w przypadku osób, które zajmują reprezentacyjne stanowiska, zarost na twarzy nie jest traktowany jako stylistyczna wpadka. Skoro pojawił się popyt na usługi z dziedziny profesjonalnego fryzjerstwa męskiego, musiała pojawić się też podaż. Meble barberskie tworzą klimat miejsca

Mylenie zakładów barberskich z męskimi salonami fryzur, jest sporym błędem. To prawda, w obu tych miejscach zetniemy włosy, jednak barbershop oferuje znacznie więcej. W salonach barberskich, panie nie mają czego szukać. To typowo męskie miejsce, zarówno pod względem oferowanych usług, jak i panującej w nim atmosfery.

Wchodząc do barbera, panowie czują się nie jak w zakładzie fryzjerskim, a jak w typowo męskim klubie – jak w miejscu, w którym spotykają się z przyjaciółmi. Takie jest ogólne założenie, cała reszta zależy od inwencji właściciela zakładu.

Pod względem aranżacji, niektóre barbershopy przypominają puby. W takich miejscach, można nawet wypić zimne piwo. Inne, stwarzają atmosferę klubu dla dżentelmenów – utrzymane w konwencji retro meble barberskie, wszechobecne drewno i skóra – wszystko to stwarza niesamowity klimat i sprawia, że do barbera przychodzimy nie tylko po to, by przystrzyc zarost, lecz także dla relaksu po ciężkim dniu. Atmosfera to jednak jeszcze nie wszystko. Z punktu widzenia klienta, najistotniejszy jest poziom świadczonych usług. Oprócz wykwalifikowanej kadry, na jakość przekłada się wyposażenie zakładu.Profesjonalny barbershop to profesjonalne wyposażenie

Najważniejszym punktem każdego barbershopu jest profesjonalny fotel barberski. Z góry należy skreślić meble, które są stosowane w salonach fryzur damsko-męskich. Pastelowe kolory po prostu nie pasują do takiego miejsca. Lepiej sprawdzą się meble ciemne, stonowane, obite skórą i, w zależności od konwencji salonu, metalem lub drewnem. Wygląd jest istotny, jednak pierwsze skrzypce gra funkcjonalność. Fotel barberski musi zapewniać możliwość regulacji zagłówka, odchylania oparcia oraz unoszenia podnóżka. ważne jest, żeby fotel mógł być rozłożony do pozycji półleżącej. Dzięki temu, stylista zyska spory komfort pracy podczas wykonywania stylizacji brody.

Co do wyboru konsolety, warto zdecydować się na wariant jedno- lub dwuosobowy. Warto podkreślić, że firmy zajmujące się produkcją mebli barberskich, dają sporą dowolność w kwestii ich wykończenia. Klienci mogą zdecydować się na wariant z naturalnego drewna bądź lakierowany, właściwie w dowolnej kolorystyce. To bardzo istotne, bowiem, wbrew schematycznym opiniom, panowie przywiązują niemniejszą uwagę do wystroju wnętrza niż panie. Barbershop ma być przecież miejscem przyjaznym, w którym klient poczuje się jak u siebie i z którego wyjdzie w pełni zrelaksowany. W tym kontekście, kwestia aranżacji wnętrza jest niezwykle istotna. 

Więcej informacji na stronie ayala.com.pl