Strona główna PORADY Bezpieczne zakupy mebli przez internet: jak i gdzie zamawiać, aby mieć pewność?

Bezpieczne zakupy mebli przez internet: jak i gdzie zamawiać, aby mieć pewność?

342
0
bezpieczne-zakupy-mebli-przez-internet

Mogłoby się wydawać, że wyłącznie stacjonarny zakup mebli jest bezpieczny. Nie jest to prawdą! W dzisiejszych czasach oferty sklepów internetowych są na tyle rozbudowane, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie jest wyzwaniem. Należy jednak rozsądnie podejmować decyzje zakupowe. Oczywistym jest, że nie każda napotkana oferta jest godna zainteresowania.

Meble powinny być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również funkcjonalne oraz wytrzymałe. Poniżej umieszczono kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią korzystanie z ofert e-sklepów.

1. Im więcej zdjęć, tym lepiej

Oferowane meble powinny zostać dokładnie sfotografowane. Lepiej omijać jest oferty, gdzie liczba zdjęć jest podejrzanie mała. Dobrze, jeśli sprzedawca ukazuje nawet najdrobniejsze detale. Świadczy to o tym, że nie ma on nic do ukrycia. Bardzo ważne jest oświetlenie, które nie powinno przekłamywać kolorów. Z tego względu niedopuszczalna jest mocna obróbka fotografii, czy też nakładanie filtrów, ponieważ towar nie zostanie przedstawiony w sposób zgodny z rzeczywistością.

2. Szczegółowy opis

Dobrze, jeśli meble znajdujące się w ofercie posiadają szczegółowe opisy. Istotne jest to, aby klient mógł sprawdzić, z jakich materiałów zostały wykonane konstrukcje. To właśnie one mają największy wpływ na trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Słabe tworzywa na pierwszy rzut oka prezentują się nienagannie, jednak ślady użytkowania pojawiają się bardzo szybko. Taka inwestycja kompletnie nie ma sensu!

3. Renoma sklepu

W sieci znajdziemy wiele salonów meblarskich, a więc na początku musimy dokonać selekcji. Istotne jest to, aby postawić na markę, która cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Warto jest zapoznać się z wystawionymi przez nich ocenami. Zwróćmy uwagę nie tylko na wypowiedzi na temat mebli, ale również cen, warunków dostawy, obsługi, reklamacji, czy zwrotów. Dokładny research pomoże uniknąć nieudanego zakupu. Oczywiście nie należy korzystać z ofert sprzedawców, którzy nie posiadają zarejestrowanej działalności. 

4. Uczciwe ceny

Wiadomym jest, że cena ma ogromne znaczenie. Zdecydowana większość osób poszukuje tanich mebli, jednak przesadna oszczędność nie jest mile widziana. Każdy powinien mieć świadomość, że konstrukcje starannie wykonane, które są nie tylko efektowne, ale również solidne muszą trochę kosztować. Pamiętajmy jednak o tym, że w niektórych sklepach ceny są ewidentnie zawyżone. Jeśli znalazłeś interesujący mebel, to sprawdź, czy konkurencja nie oferuje go za mniejsze pieniądze.

Dodatkowo możesz polować na rabaty i zniżki. Dzisiejsza technologia daje nam możliwości wyszukania promocji bez konieczności targowania się, dzwonienia, ani wychodzenia z domu. Załóżmy, że upatrzyliśmy wymarzone wyposażenie w sklepie Meble Pumo. Krótkie poszukiwania w internecie wystarczyły, aby znaleźć kody rabatowe do tego sklepu: https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/meble-pumo. Prawda, że proste? 

5. Bezpieczna dostawa

Niektóre meble wykonywane są z materiałów szczególnie narażonych na uszkodzenia oraz deformacje. Z tego powodu bezpieczna dostawa zamówienia to absolutna podstawa. Każdy element powinien zostać w sposób kompleksowy zabezpieczony przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia. Zamówienie należy złożyć w e-sklepie, który można zweryfikować. Spora liczba negatywnych komentarzy jest wystarczającym ostrzeżeniem. Oczywiście stan konstrukcji należy sprawdzić bezpośrednio po ich dostarczeniu. Należy także upewnić się, że zamówienie jest kompletne.

6. Czas realizacji zamówienia

W przypadku mebli czas realizacji zamówienia jest wyjątkowo zróżnicowany. Niestety wiele osób nie sprawdza warunków umowy przed skorzystaniem z oferty, co może skutkować nieprzyjemną niespodzianką. Średnio na dostarczenie towarów czeka się 4-6 tygodni, jednak może być to nawet kilka miesięcy. Oczywiście bez problemu znajdziemy również sklepy online, które wysyłają zamówienia w ciągu kilku dni roboczych. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od wielu czynników m.in. stanu magazynowego.