Strona główna Meble biurowe Jak wybrać odpowiednie biurko?

Jak wybrać odpowiednie biurko?

307
0

Każdy pamięta swoje lata szkolne oraz to ile czasu spędzało się podczas nauki przy biurku. Dlatego tak bardzo istotne jest to, aby biurko przy którym się siedzi gwarantowało wygodne miejsce do pracy. Wybierając dla swojego dziecka biurko należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim biurko musi być odpowiednio ustawione w pokoju. Najlepiej gdyby znajdowałoby się ono przodem lub bokiem do okna, przez które wpada naturalne światło. Jeśli nie jest to możliwe, wtedy należy zapewnić odpowiednie sztuczne oświetlenie. W przypadku praworęcznych osób lampka musi stać po lewej stronie biurka. Oprócz tego wygodnym biurkiem jest takie, które gwarantuje sporo wolnej przestrzeni. Optymalnym rozwiązaniem jest biurko, którego szerokość to 80-90 cm, a długość 120-160 cm. Wysokość uzależniona jest od wzrostu dziecka. Tutaj z pomocą przychodzi krzesło, którego wysokość można regulować. Należy jednak pamiętać o tym, że nogi muszą swobodnie leżeć na podłodze, a jeśli nie jest to możliwe, wtedy przydatny będzie podnóżek. Dobre biurko to też takie, w którym znajdzie się kilka szuflad oraz szafek na przechowywanie książek i przyborów szkolno – biurowych.

Z pewnością biorąc pod uwagę tych kilka uwag, będzie można wybrać najbardziej odpowiednie biurko, przy którym będzie się wygodnie uczyło. Jest to bardzo istotne, ponieważ coraz więcej dzieci ma wady kręgosłupa.