Strona główna PORADY Jakie meble wybrać do nowoczesnej łazienki?

Jakie meble wybrać do nowoczesnej łazienki?

388
0
meble-lazienkowe

Meble to obok armatury łazienkowej najważniejszy element wyposażenia każdej łazienki. Ich wybór w dużej mierze decyduje o tym, jak ostatecznie będzie prezentowało się całe pomieszczenie. Meble łazienkowe pełnią dwojaką funkcję – są ozdobą wnętrza oraz służą do przechowywania akcesoriów i innych przedmiotów użytkowych. Jak właściwie wybrać meble do łazienki, aby były funkcjonalne, trwałe i estetyczne?

Nowoczesne meble łazienkowe – ich wymiary i funkcjonalność

Najważniejszą czynnością, jaką warto wykonać jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania mebli do łazienki, jest wykonanie dokładnych pomiarów pomieszczenia. Planując rozmieszczenie mebli należy pamiętać o pozostawieniu ok. 70 cm wolnej przestrzeni przed umywalką oraz wc i 20-30 cm po ich bokach. Podobne zasady obowiązują w przypadku kabiny prysznicowej lub wanny, do których również powinniśmy mieć zapewniony swobodny dostęp. Pozwoli to wygodnie korzystać z łazienki oraz zapewnić sobie dobrą organizację wolnej przestrzeni. Wybierając nowoczesne meble łazienkowe wiszące należy również upewnić się, czy ich zawieszenie na konkretnej wysokości nie będzie stwarzało ryzyka uderzenia.

Po dokładnym wymierzeniu wnętrza przychodzi pora na poszukiwanie mebli. Przeglądając dostępne rozwiązania należy zwrócić uwagę na ich dostosowanie do warunków panujących w łazience. Meble łazienkowe są szczególnie narażone na wahania temperatur i podwyższoną wilgotność, dlatego powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, co zagwarantuje im trwałość oraz atrakcyjny wygląd przez cały okres użytkowania. Nie bez znaczenia jest także pojemność mebli, sposób ich ustawienia oraz dopasowanie do rodzaju, rozmiaru i sposobu montażu umywalki. Nowoczesne meble łazienkowe to zazwyczaj rozwiązania wiszące, które oszczędzają miejsce na podłodze oraz doskonale komponują się z wystrojem nowoczesnych łazienek.

meble-lazienkowe-2

Estetyka i walory użytkowe mebli łazienkowych

Bardzo ważnym kryterium wyboru, którego nie sposób pominąć, jest sam wygląd mebli. Nowoczesne meble łazienkowe na tle innych rozwiązań wyróżniają się zwykle minimalistyczną konstrukcją oraz designem, który doskonale komponuje się z ceramiką łazienkową oraz stylem współczesnych łazienek. Na szczególną uwagę zasługują tu propozycje marki Roca, która w kategorii nowoczesnych mebli łazienkowych oferuje gotowe zestawy w postaci szafki i dopasowanej do niej umywalki, meble wiszące oraz blaty łazienkowe.

Zestawy łazienkowe z kolekcji Beyond, Inspira i Ronda zachwycają swoim minimalistycznym i stonowanym designem, który świetnie pasuje do nowoczesnych, urządzonych ze smakiem łazienek. Obecność funkcji cichego i automatycznego domykania szuflad gwarantuje natomiast komfortowe i bezpieczne korzystanie z ich funkcjonalności. Meble dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach, co pozwala na ich idealne dopasowanie do stylu każdej łazienki.

Zestawy łazienkowe dopełniają szafki wiszące z tych samych kolekcji. W zależności od wielkości pomieszczenia można wybrać jedną lub kilka z nich i w ten sposób zapewnić sobie jeszcze więcej cennego miejsca do przechowywania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w każdej nowoczesnej łazience są także szafki łazienkowe z lustrem z kolekcji Luna. Te nowoczesne meble łazienkowe są zaprojektowane do zawieszenia nad umywalką w jednym praktycznym rozwiązaniu łącząc w sobie funkcję szafki na akcesoria i kosmetyki z lustrem niezbędnym do codziennego dbania o swoją urodę.