Strona główna Meble biurowe Krzesło biurowe obrotowe może być wygodne dla kręgosłupa nawet po wielu godzinach...

Krzesło biurowe obrotowe może być wygodne dla kręgosłupa nawet po wielu godzinach pracy

427
0

Prawidłowa postawa jest gwarancją komfortu na co dzień, niezależnie od wieku. Osoby, pracujące każdego dnia przy biurku szczególnie narażone są na zaburzenia postawy, wynikające z nieprawidłowej pozycji siedzącej, zajmowanej podczas wykonywania obowiązków. Poza koniecznymi zmianami pozycji, przerwami, podczas których warto pospacerować niezwykle ważny jest dobór mebli biurowych, pozwalających stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy. Funkcjonalne, wysokiej jakości, starannie zaprojektowane krzesła biurowe nie zastąpią przerw w pracy, lecz doskonale spełnią swoją funkcję dbałości o zdrowie kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy siedzącej przy biurku. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego krzesła obrotowego.

Ergonomiczne krzesła do biura – czym powinny się charakteryzować?

Krzesła do biura są meblami, przystosowanymi do utrzymywania komfortowej pozycji siedzącej podczas pracy. Dedykowane dla osób o zróżnicowanym wzroście i wadze koniecznie powinny posiadać:

  • profilowane, wysokie, regulowane oparcie,
  • zagłówek,
  • profilowane, regulowane siedzisko,
  • regulację wysokości,
  • podłokietniki.

Krzesła biurowe nie muszą być miękkimi fotelami, kojarzonymi z wypoczynkowymi meblami, stosowanymi w salonie. Powinny natomiast umożliwiać dopasowanie do indywidualnych warunków fizycznych pracownika, być wykonane z trwałych, łatwych do oczyszczenia materiałów oraz wykazywać się oddychalnością, gwarantującą komfort pracy.

Krzesła obrotowe przy wielogodzinnej pracy-co wpływa na zdrowie kręgosłupa?

Zdrowy kręgosłup wymaga utrzymywania prawidłowej postawy podczas wielogodzinnego zajmowania pozycji siedzącej. Nowoczesne, obrotowe krzesła do biura posiadają elementy, zapewniające prawidłowe ułożenie kręgów szyjnych, grzbietowych i lędźwiowych. W tym względzie ważna jest przede wszystkim wysokość oparcia oraz zagłówka, odpowiednie nachylenie oparcia oraz jego wyprofilowanie. Solidne krzesła obrotowe oprócz wymienionych elementów posiadają zwiększające komfort użytkowania podłokietniki. Bardzo istotny jest zatem tzw. klin lędźwiowy, ale i siedzisko krzesła biurowego. Najlepsze produkty, dedykowane dla zdrowego kręgosłupa pracowników biurowych posiadają regulację głębokości i pochylenia siedziska. Pierwsza z wymienionych funkcji odpowiedzialna jest za dopasowanie do wzrostu użytkownika, natomiast druga odpowiada za naturalne wyprofilowanie ułożenia miednicy, gwarantując tym samym brak objawów bólowych po wielogodzinnej pracy siedzącej.

Jak zadbać o zdrowy kręgosłup przy pracy biurowej?

Przy biurku koniecznie należy zastosować ustawienia krzesła obrotowego, uwzględniające wagę i wzrost użytkownika. Wśród wysokiej jakości krzeseł biurowych dostępne są modele, posiadające możliwość regulacji szerokości mebla. Przy pracy biurowej zastosowanie znajdują również krzesła obrotowe gamingowe, dedykowane graczom. Wygodne, ergonomiczne krzesła do biura to podstawa dbałości o zachowanie zdrowia kręgosłupa. Dla osób z chorobami kręgosłupa lub po zabiegach polecane są krzesła biurowe rehabilitacyjne. Oprócz doskonale dobranego krzesła w trakcie pracy biurowej potrzebne są regularne przerwy, związane ze zmianą pozycji siedzącej na stojącą oraz dotlenienie, utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu i odżywienia.

Krzesła biurowe, dopasowane do potrzeb użytkowników

Nowoczesne krzesła do biura to meble, dopasowane do specyficznych potrzeb użytkownika, zapewniające dbałość o utrzymanie prawidłowej postawy, nie obciążającej mięśni kręgosłupa oraz samych kręgów. Meble, pozwalające na utrzymanie odpowiedniej lordozy kręgosłupa cechuje przede wszystkim ergonomia kształtu oraz możliwość regulacji elementów, gwarantująca dopasowanie do specyfiki sylwetki pracownika. Regulowane, ergonomiczne krzesła obrotowe poza dbałością o zdrowie kręgosłupa wykazują się stylowym designem, który można dopasować do aranżacji wnętrza. Wśród krzeseł biurowych znajdują się zarówno modele o tradycyjnym kształcie jak i meble, zaskakujące nowoczesnymi, dynamicznie prezentującymi się bryłami.