Strona główna PORADY Prysznic łazienkowy – jaki wybrać?

Prysznic łazienkowy – jaki wybrać?

98
0
prysznic-lazienkowy-jak-wybrac

Wielu z nas, remontując łazienkę, zastanawia się nad tym, co wybrać: wannę czy prysznic. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca i jeśli nasz budżet na to pozwala, możemy wybrać i jedno i drugie. Częściej jednak sytuacja zmusza nas do wyboru. Większość z nas stawia na wannę – pozwala ona na długie chwile relaksu w gorącej kąpieli. Wielu z nas zaczyna doceniać  jednak zalety prysznica. Dlaczego często okazuje się niezastąpiony? Jaki prysznic wybrać, by cieszyć się nim latami? Sprawdź sam.

Dla zdrowia i pogody ducha

Właśnie tak! Prysznic to przede wszystkim wspaniały masaż. Nie musi mieć funkcji hydromasażu, by służyć naszemu ciału w bardzo prosty sposób. Strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem od setek lat wykorzystywano w terapiach na całym świecie (już w starożytnej Grecji!). Prysznic świetnie odpręża i relaksuje. Jego zalety dostrzegamy głównie rano – chłodna woda działa pobudzająco, przyspiesza krążenie krwi i doskonale orzeźwia. Przyznajmy – jeśli nasze ciało jest w dobrej kondycji, wzrasta nasze zadowolenie, a także nasza gotowość do podejmowania nowych wyzwań.

Ekologiczna łazienka – czy to możliwe?

Nie można odmówić prysznicowi tej ważnej zalety – pod względem ekologiczności zdecydowanie wannę przebija. Jeśli tylko nie spędzamy pod nim zbyt wiele czasu, biorąc prysznic, oszczędzamy kilkadziesiąt litrów wody dziennie!

Oszczędność miejsca i… bezpieczeństwo

Na rynku znajdziesz wiele modeli pryszniców, a także parawanów, które możesz zamontować w połączeniu z wanną. Prysznic zmieścisz w każdej łazience, nawet tej najmniejszej. Poświęć chwilę, by zastanowić się nad wyborem najlepszej marki, a także modelu, koloru prysznica. Prysznic ma być nie tylko funkcjonalny, lecz także elegancki. Wybierz odpowiadający Ci styl, dobierz odpowiadające funkcję, pamiętaj jednak o bezpieczeństwie. Zapoznanie się z oferowanymi wariantami szkła z pewnością zaowocuje. Niektóre firmy wykonują swoje kabiny z bezpiecznego, hartowanego szkła, odpornego na uderzenia (spełniającego wymagające normy Unii Europejskiej), a co więcej – pokrytego powłoką polimerową, łatwą do utrzymania w czystości. Bezpieczeństwo w żaden sposób nie wpływa na elegancję kabiny. Wciąż możesz wybrać dekoracyjną, w dowolnym kolorze. Firmy oferują także wiele ciekawych, modnych lub tradycyjnych profili. Warto zastanowić się nad wyborem. Pamiętaj, że kabiny musi komponować się z resztą łazienki, nie musi być jednak nudna.

Nowoczesne rozwiązania w łazience

Dużą nowością okazuje się rezygnowanie w nowoczesnych łazienkach z brodzików. Jeśli wybierasz kabinę walk-in (de facto wchodzisz na płytki w łazience, zamykasz „kabinę” i bierzesz prysznic), zapoznaj się z modelami odpływów. Proste, kątowe, liniowe, ścienne… – zadbaj o najwyższą jakość. Odpływ musi być dopasowany do lekko pochylonej podłogi, nie może być zbyt mały ani wypukły.

Idealny producent nie istnieje? Poznaj Sanswiss!

A jednak! Na rynku znajdziesz wielu producentów kabin prysznicowych wszelkiego rodzaju, a także parawanów wannowych. Decydując się na wybór produktów, warto sprawdzić, jak długo firma produkuje armaturę łazienkową, czy jest otwarta na klienta, na nowe rozwiązania technologiczne, a także na to, z jakich materiałów wykonywane są proponowane przez nią produkty. Sanswiss producent nowoczesnych kabin prysznicowych to sprawdzona firma z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem, której produkty cieszą się uznaniem w osiemnastu krajach. Produkty marki Sanswiss wyróżniają się niezwykłą dbałością o szczegóły. Uznaniem cieszą się zwłaszcza kabiny prysznicowe, które są jednymi z najczęściej wybieranych kabin w Europie. Materiały, z których są wykonywane, są w pełni bezpieczne, trwałe, nie powodują także reakcji alergicznych. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym kabiny mieszczą się na niewielkiej przestrzeni, są funkcjonalne i ekologiczne. Na stronie producenta znajdziesz wiele porad dotyczących montażu, ale też konserwacji i czyszczenia produktów – warto się z nimi zapoznać. Konsultanci rozwieją w razie potrzeby Twoje wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące pytania.