Strona główna Dodatki Stolik z gablotą w zasięgu marzeń

Stolik z gablotą w zasięgu marzeń

819
0

Nie zawsze trzeba urządzać mieszkanie zgodnie z tym, co oferują salony meblowe. Czasami wystarczy do tego dobry pomysł, chwila wolnego czasu i już można zrealizować swoje własne projekty na niepowtarzalne meble.

Wśród mebli do samodzielnego wykonania, a zarazem niezwykle reprezentatywnych są stoliki z gablotką. Z pewnością każdy choć raz na taki mebel się natknął chociażby w kawiarniach, gdzie najczęściej gablotka jest udekorowana ziarnami kawy. Największą zaletą takiego stoliczka jest to, że można go zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami i charakterem mieszkania. Stąd też chcąc mieć mały, zgrabny, a przede wszystkim designerski stolik kawowy w swoim mieszkaniu, warto postawić na inwencję twórczą i zrobić swój własny stolik z gablotką. Nie będzie to trudne jeśli już posiadamy jakiś stolik i będziemy chcieli go odnowić, właśnie przez dodanie gablotki.

Do tego potrzebna będzie płyta MDF, klej do drewna, odpowiednia farba do drewna lub okleina (kolor i faktura okleiny według uznania), dekoracje, które zostaną umieszczone w gablotce. Oprócz tego trzeba zaopatrzyć się w szybę, która musi zostać przycięta na wymiar, jaki ma posiadać gablotka. Prace nie będą trudne do wykonania, gdyż wystarczy tylko przygotować gablotkę, która będzie stanowiła blat stolika.

gablotka 2

Można ją zamontować jako nowy blat lub wykorzystać do tego stary, na bazie którego zostanie wykonana konstrukcja gablotki. Należy ją zrobić z płyt MDF o wymiarach, które będą pasowały do wyglądu i wielkości stolika. Użyte deseczki najłatwiej będzie posklejać specjalnym klejem do drewna, a szybę zamocować należy na kołki, co w zupełności powinno wystarczyć. Na samym końcu stolik możemy w całości odnowić nadając mu nowy kolor lub też gablotkę okleić okleiną w kolorze i strukturze drewna zbliżonej do reszty. Dzięki temu stolik może zyskać całkowicie nowy wygląd oraz być atrakcyjnym elementem mieszkania.