Strona główna PORADY Bezpieczne oraz wygodne łóżka dziecięce. Kilka porad dla kupujących rodziców.

Bezpieczne oraz wygodne łóżka dziecięce. Kilka porad dla kupujących rodziców.

186
0

Informacje o znaczeniu kluczowym.

Dla pewnej części z nas łóżka dziecięce to rzecz jasna produkty na te pierwsze lata życia, a dzieci powinny raczej dostawać produkty zaliczane do bezpiecznych. Dlatego też takie pierwsze miejsce do spania nie powinno być jakąś sofą z funkcją spania, bo dzieci przed tym ósmym rokiem życia nie są zaskakująco zręcznymi. Znaczy to zaskakująco wiele, bo w trakcie rozkładania mogą sobie przytrzasnąć palec. Pół biedy jeśli przytrzaśnie go ten element wykonany płytą meblową, do którego to zszywkami tapicerskimi przytwierdzono tapicerkę. Gorzej jest wtedy gdy dziecko omyłkowo wsunie dłoń w te stalowe zawiasy do składania i rozkładania. Wtedy rzecz jasna sytuacje będzie dla danego dziecka tą bardzo niemiłą. Właśnie dlatego te sofy i narożniki z funkcją spania uznaje się za konstrukcje znacznie bardziej dorosłe. Liczy się też i to, że takie rozkładanie to dla dziecka w wieku do ośmiu lat olbrzymi wysiłek i jeśli już ma takie właśnie łóżko, to zazwyczaj ktoś dorosły powinien jemu pomagać z tym składaniem i rozkładaniem, po to by dane dziecko nie miało tych przedwczesnych problemów z kręgosłupem lub innego rodzaju urazów powiązanych bezpośrednio z rozkładaniem tej dość masywnej sofy do spania.

Motywy graficzne.

Nie da się ukryć też i tego, że łóżko dla dziecka, a dokładniej łóżko dla chłopca może się prezentować tak jak samochód, a dokładniej może mieć na sobie coś takiego jak karoserię wykonaną nawet z włókna szklanego. Rzecz jasna jest to jedynie taka nieco pomniejszona wersja i co równie ważne to tylko te boczne panele, choć takie łóżko dla chłopca z boku może wyglądać tak jak prawdziwy samochód, a nawet posiadać koła. Minus czegoś takiego tkwi rzecz jasna w koszcie i jeśli dziecko, a konkretniej chłopak dostaje takie miejsce do spania, to od rodziców zarabiających dostatecznie sporo i tylko na jakiś czas. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo gdy dany chłopak ma te dwanaście lub trzynaście lat, to zazwyczaj takie łóżko wykonane tak jak samochód mu wadzi, bo chce już mieć bardziej poważnie wyglądający pokój. Takowy w pewnym momencie staje się jednym z ważniejszych marzeń takiego właśnie chłopca, ale bardziej poważny wygląd musi być też powiązany z tym bardziej poważnym zachowaniem. Podobnie to wygląda także jeśli chodzi o dziewczynki, a dokładniej one też mają łóżko powiązane ze światem bajek i co równie istotne w wieku tych dwunastu lub trzynastu lat chcą je zmienic na to bardziej poważne. Nawet sami rodzice stawiają na bardziej poważny wygląd, bo w pewnym wieku motywy z bajek są już zbyt dziwnymi.

Praktyczne drobiazgi.

Wielu z nas dość dobrze wie o tym, że dziecko może mieć alergię na kurz i roztocza. Dlatego też łóżka dziecięce znaczą o wiele mniej od akuratnej pościeli gwarantującej chłopcu lub dziewczynce ten wygodny wypoczynek, a takowy to rzecz jasna bardzo ważna sprawa. Mowa tu konkretnie o tym, że gdy na pościeli zbyt wyraźnie gromadzi się kurz, to dane dziecko ma problemy z zasypianiem i nie wysypia się. Problem z opcją tego typu może tkwić w tym, że pościel dla dzieci z alergią jest rzecz jasna dość droga i trudno nabyć takową z tą bajkową grafiką. Nie mniej jednak więcej znaczy zdrowie danego dziecka, a dokładniej to by jego sen się nagle nie kończył w ciągu nocy przez problemy z oddychaniem. Problemy tego typu niestety mają znaczenie kluczowe i trzeba sporo wydać na kilka kompletów pościeli dla dziecka z alergią, po to by w nocy miało ono jak najmniej problemów związanych z tym wybudzaniem się. Inwestycja tego typu rzecz jasna się zwraca i to nawet powielokroć, a rodzice myślący o tego typu sprawach może i wydzadzą więcej na pościel, ale dzięki temu dziecko będzie dosłownie ciągle wysypiać się wzorowo.

Inne z istotnych prawd.

Osoby oczytane dość dobrze wiedzą też o tym, że łóżka dziecięce to też i te zmieniające się serie modelowe, a konkretniej te dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat mają raczej niezbyt duże gabaryty i mogą być pomniejszonymi wersjami łóżek osób dorosłych, czy też posiadać jakieś inne ciekawe detale, które to przyciągną spojrzenia osób dorosłych. Wiele znaczy też i to, że te ozdobne detale zazwyczaj kojarzy się z filmami dla najmłodszych i co równie ważne takie modele dla dzieci są też gumowymi na narożnika lub mają pewną ilość detali z pianki. Detale te są tymi obowiązkowymi, bo dzieci bawiąć się biegają po własnym pokoju, wskakują na meble, a czasami uderzają się o te meble z płyty. Raz na jakiś czas niestety kończy się to dość nieciekawie wyglądającym urazem i dlatego łóżka dziecięce mają te miękkie narożniki i inne pokryte gąbką krawędzie.

Żywotność.

Dla jakiejś części rodziców te akuratne łóżka dziecięce to także parametr zwany żywotnością, a dokładniej po jakimś czasie umeblowanie pokoju dziecka się zmieni, a jego łóżko może się nadawać do wyrzucenia, bo zostanie uszkodzone nie raz. Niektórym rodzicom moze i to wyrzucenie na śmietnik nie będzie przeszkadzało, ale znajdą się też i tacy, którzy za pomocą jednego z serwisów sieciowych odsprzedają to kilkuletnie umeblowanie pokoju dziecka i to razem z łóżkiem zaliczanym do dość miękkich i jednocześnie odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Poprzedni artykuł-15% na kuchnie z wyposażeniem w Castoramie
Następny artykułWyjątkowe meble do salonu dla koneserów dźwięku, jak zamontować kino domowe?
Redaktor MebleWyprzedaż
Urządzanie wnętrz to nie tylko kupowanie mebli, to przede wszystkim wizja, budowanie nastroju i miejsca gdzie będziemy spędzać większość naszego życia. Największą sztuką jest połączyć te wszystkie elementy z kupieniem mebli w dobrych cenach. Dlatego właśnie powstał portal o wyprzedażach, promocjach i przecenach na meble i akcesoria do urządzania domu. Nasz portal pozwoli Wam na znalezienie super okazji w przystępnych, wyprzedażowych cenach.