Strona główna PORADY Jak dopasować płytki do mebli? – kolekcje płytek Cerrad

Jak dopasować płytki do mebli? – kolekcje płytek Cerrad

296
0

W aranżacji wnętrza, obok jakości materiałów wykończeniowych i stylu wyposażenia, liczy się również umiejętne dopasowanie poszczególnych elementów wystroju. Uzyskanie pełnej harmonii pozwala tworzyć wnętrza, które są zarówno piękne, jak i funkcjonalne. A samo przebywanie w nich jest tak przyjemne, że zwyczajnie nie chce się z nich wychodzić.

Płytki podłogowe i meble – stwórz związek idealny!

Jednym z istotnych elementów, które muszą ze sobą współgrać w każdej aranżacji wnętrza, są meble oraz ściany i podłogi – zwłaszcza te wykonane z płytek. Jak dobrze dopasować te elementy? Sprawdźmy na przykładzie płytek Cerrad i wyjątkowych kolekcji, jakie oferuje nam ta polska marka słynąca z produkcji stylowych płytek gresowych i klinkierowych – w tym również nowoczesnych i eleganckich płyt wielkoformatowych. Tym razem sprawdzimy płytki Cerrad z trzech różnych kolekcji, które pozwalają stworzyć trzy różne aranżacje wnętrz.

Meble i płytki Cerrad Calacatta – coś w wielkim stylu

Jeśli interesują nas eleganckie wnętrza, trącące arystokratycznym przepychem, to najlepszym wyborem będą płytki Cerrad z kolekcji Calacatta, gdzie motywem przewodnim jest nieśmiertelny w swojej pełnej splendoru formie – marmur. Kolekcja ta doskonale nadaje się do aranżacji stylowej łazienki, kuchni oraz salonu.

Płytki wchodzące w jej skład dostępne są w różnych formatach. Można je kłaść na podłogę oraz ścianę, a oryginalności całej aranżacji dodają dostępne w kolekcji dekory, mozaiki i cokoły. Meble pasujące do aranżacji ścian i podłóg z płytkami Cerrad Calacatta powinny być utrzymane w eleganckim stylu glamour, z barokowymi zdobieniami lub klasycznym wykończeniem.

Nowoczesność i minimalizm – płytki Cerrad Masterstone

Płytki Cerrad z kolekcji Masterstone to propozycja do nowoczesnych wnętrz urządzonych w bardziej minimalistycznym, ale nadal eleganckim stylu. Jeśli zatem stawiamy na meble inspirowane designem skandynawskim, jednak posiadające w sobie coś figlarnego i stylowego, a nawet nowoczesnego, to kolekcja Masterstone będzie nadawać się idealnie.

Dominującym kolorem kolekcji jest biel, która świetnie współgra z elementami metalowymi lub chromowanymi. Dlatego świetnie sprawdzą się tutaj meble z ciekawymi i mocno zaakcentowanymi okuciami, wykonanymi z metalu i błyszczącymi, ciemnymi blatami.

Płytki Cerrad Masterstone wykonane są z gresu podbarwionego w masie, co nadaje im efektowny i ciekawy wygląd. Co ważne, kolekcja Masterstone zawiera również interesujące płytki dekoracyjne 3D, za których pomocą możemy stworzyć oryginalne aranżacje, zarówno w łazience, jak i kuchni czy salonie.

Płytki Cerrad Softcement – betonowo i orientalnie

Kolejna ciekawa kolekcja płytek Cerrad to linia produktów Softcement, która jest połączeniem zaskakującym, ponieważ spotyka się w niej struktura betonu z bardzo ciekawym, wręcz orientalnym wzornictwem. Kolekcja dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – silver i graphite. W jej skład wchodzą zarówno płytki o standardowych rozmiarach, jak i płyty wielkoformatowe, mozaiki oraz dekory.

Kolekcja jest dość uniwersalna. Płytki doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji inspirowanych stylem industrialnym, gdzie meble są połączeniem drewna, metalu i szkła. Jeśli jednak dołączymy orientalne dekory, możemy stworzyć niezwykle klimatyczne wnętrze, w których miejsce znajdą wygodne sofy i pufy oraz dodatki i dekoracje charakterystyczne dla kultur bliskiego i dalekiego wschodu.