Strona główna Meble ogrodowe Jaka huśtawka ogrodowa zapewnia Ci błogi relaks?

Jaka huśtawka ogrodowa zapewnia Ci błogi relaks?

214
0

Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają huśtawki. Z wiekiem zmieniają się jednak preferencje i zamiast energicznego oraz wysokiego huśtania, wybór pada na spokojne poruszanie. Huśtawki ogrodowe uznawane są za jeden z najlepszych punktów w ogrodzenie. Umożliwiają beztroski wypoczynek w zaciszu swojej posesji. W sprzedaży dostępne są przeróżne modele o odmiennych wzorach i wymiarach. Sezon na huśtawki ogrodowe trwa od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Każdy może znaleźć idealną huśtawkę ogrodową, która będzie spełniała wszystkie posiadane wymogi. Przedstawiamy, czym powinna charakteryzować się najlepsza huśtawka ogrodowa.

Kiedy jest najlepszy moment na zakup huśtawki ogrodowej?

Dostępne w sklepach meble ogrodowe to nie tylko piękne krzesła, wygodne sofy czy estetyczne stoły. Coraz więcej dostępnych jest huśtawek ogrodowych, co jest swoistą odpowiedzią producentów na zapotrzebowanie klientów. Huśtawki ogrodowe zapewniają świetny sposób na relaks po całym dniu pracy, umożliwiają przyjemne oderwanie się od codzienności. Może być ulokowana zarówno w ogrodzie jak i na tarasie czy balkonie, jeżeli znajdzie się tam dla niej przestrzeń. Odpowiednio dobrana huśtawka ogrodowa może być wykorzystywana przez każdego domownika, począwszy od dzieci aż po dziadków. W rzeczywistości z zakupem huśtawki ogrodowej nie warto zwlekać i zrealizować tę potrzebę niemalże od razu jak dostrzeżemy jej brak w swojej przestrzeni.

Każdy dzień zwłoki uszczupla ilość czasu spędzanego w niezwykle relaksacyjny sposób. Dobra huśtawka ogrodowa jest zakupem na długie lata, a często występujące promocje umożliwiają dokonanie sporych oszczędności.

Dlaczego warto mieć huśtawkę ogrodową?

Huśtawki ogrodowe coraz częściej spostrzegane są jako swoiste lekarstwo na stres. Kluczowa jest tu chęć przebywania na świeżym powietrzu, co zdecydowanie jest korzystne dla organizmu i psychiki człowieka. Stresowe sytuacje dnia codziennego są nieodzownym elementem naszego życia, dlatego umiejętność radzenia sobie z nimi jest niezwykle istotna. Niejednokrotnie człowiek zupełnie nieświadomie kumuluje w sobie wszystkie negatywne emocje, które przeżywa. Działają one destrukcyjnie na samopoczucie. Ekspozycja na świeże powietrze, w połączeniu ze spokojnym huśtaniem i patrzenie na otaczającą zieleń stanowią filary poczciwego relaksu. Wystarczy w ciągu dnia wygospodarować sobie kwadrans, aby zdystansować się od wszystkiego. W przypadku niektórych osób huśtanie stanowi element codziennej rutyny.

Huśtawka ogrodowa może być także miejscem do prowadzenia oczyszczających rozmów z najbliższymi, aby móc szybciej i łatwiej znaleźć kompromis. Ponadto wspólne chwile z dziećmi z kołysaniem w tle mogą zapisać się na długie lata w ich pamięci jako jedno z ciepłych wspomnień z dzieciństwa. Ilość możliwych korzyści i argumentów przemawiających za zakupem huśtawki jest olbrzymia.

Rodzaje huśtawek ogrodowych

W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w swoim ogrodzie kilka różnych huśtawek ogrodowych, choć najczęściej ograniczenia powierzchni sprawiają, że konieczne jest dokonywanie wyboru tylko jednego modelu. W konsekwencji można go dokonać spośród poniższych możliwości:

  • Huśtawki ogrodowe drewniane –ponadczasowe modele, które nadal pozostają niezwykle popularne, a dodatkowo są one zazwyczaj bardzo wysokiej jakości. Najlepsze pozostają huśtawki z drewna liściastego, jednak są one niezwykle drogie.
  • Huśtawki ogrodowe metalowe –stanowią połączenie atrakcyjnej ceny i funkcjonalności. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które preferują nowoczesne rozwiązania, a w ogrodzie maja modernistyczną aranżacje. W ich przypadku mowa także o doskonałym wykończeniu z dbałością o każdy szczegół. Równolegle nie wymagają specjalnej konserwacji, a także są dostępne nawet w bardzo atrakcyjnych cenach, co także przekłada się na jakość huśtawki. Ich wadą jest fakt, że mają stosunkowo niską stabilność, dlatego należy zapewnić im dodatkową przyczepność do podłoża, szczególnie gdy mają być użytkowane przez dzieci.
  • Huśtawki ogrodowe składane –wizualnie przypominają zwykłe huśtawki metalowe, jednak posiadają o wiele obszerniejszą funkcjonalność. Mogą być zarówno ławką, łóżkiem. Zastosowany jest mechanizm rozkładania występujący w kanapach. Dedykowane są w szczególności dla osób, które muszą dokonać wyboru pomiędzy hamakiem a zwykłą huśtawką. Doskonale sprawdzają się podczas relaksu w ogrodzie ze względu na możliwość przybrania najwygodniejszej pozycji.
  • Huśtawki ogrodowe kokon –charakteryzują się posiadaniem niewielkich wymiarów przy jednoczesnej praktyczności. Z powodzeniem można je umiejscowić także w małych ogrodach. Większość modeli przeznaczona jest dla jednej osoby, ale w sprzedaży pojawiają się także kokony dwuosobowe. Warto dobrać kokon do modernistycznych i lekkich aranżacji ogrodowych.

Możliwości wyboru huśtawki ogrodowej jest naprawdę bardzo dużo. Ostateczny wybór rodzaju należy uzależnić przede wszystkim od posiadanych możliwości przestrzennych, a także w zależności od posiadanej aranżacji ogrodowej. Nie istnieje uniwersalny model, który przypasuje każdemu, dlatego podczas zakupu należy dokładnie określić posiadane wymagania.

Jaką huśtawkę ogrodową wybrać?

Producenci dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nich modele były obiektem zainteresowania jak największej ilości potencjalnych klientów. Stąd też ostatecznego wyboru należy dokonać z bardzo obszernego asortymentu. Nie jest to proste zadanie, jednak wystarczy świadomie dokonywać selekcji, aby być zadowolonym ze swojego nowego nabytku. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana wraz z akcesoriami. Lepszym wyborem są materiały odporne na zabrudzenia, wytrzymałe, a także nieabsorbujące wody. Następnie warto zasugerować się konstrukcją stelaża. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się te o niższej wadze, które w razie konieczności można bez trudu samodzielnie przesunąć i zmienić jej miejsce. Większą mobilność uzyskuje się, gdy stelaż huśtawki jest metalowy niż drewniany.

Z drugiej strony, drewniane huśtawki prezentują się bardzo okazale, a także właściwa konserwacja stelaża zapewnia trwałość materiału pomimo działania szkodliwych warunków atmosferycznych.

Decydując się na zakup huśtawki ogrodowej koniecznie należy przeanalizować jej maksymalne obciążenie. Rzutuje to na możliwości korzystania z niej przez całą rodzinę. Producenci na opakowaniu przestawiają ile dorosłych osób, może korzystać jednocześnie z siedziska.

Jaką wybrać huśtawkę ogrodową dla dzieci?

Huśtawka ogrodowa jest naprawdę niezastąpiona w przypadku rodzin z dziećmi. Wiele modeli może być użytkowanych przez najmłodszych. Tworzone są specjalne produkty, które dedykowane są dla niemowlaków i kilkulatków. W ich przypadku najlepszym wyborem są huśtawki posiadające wygodne siedziska. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo dzieci. Większe siedzisko zmniejsza ryzyko wypadnięcia. W przypadku starszych pociech zdecydowanie lepsza będzie huśtawka posiadająca siedzisko z dwoma łańcuchami bądź linkami, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie. Takie huśtawki nie zajmują dużo miejsca i z łatwością można wygospodarować dla nich miejsce nawet na małej przestrzeni.

Akcesoria do huśtawek ogrodowych

W dziale ogrodowym coraz częściej występują akcesoria do huśtawek ogrodowych. Z pewnością niezbędna okazuje się moskitiera, która skutecznie chroni przed owadami, szczególnie komarami. Moskitierę zakłada się i ściąga w przeciągu kilku minut, a nawet sekund. W konsekwencji, gdy zaczynają dokuczać owady lub chcąc ochronić dzieci przed potencjalnym zagrożeniem można ją bardzo szybko zamontować.

Rekomendujemy wybór huśtawki ogrodowej z daszkiem, który będzie niwelował nadmierne działanie słońca, a także umożliwi wypoczynek na ogrodzenie nawet w trakcie upałów. W niektórych modelach występuje możliwość regulowania kąta nachylenia daszku.

Ponadto niezastąpione są poduszki, które zapewniają niekwestionowaną wygodę i sprzyjają zapomnieniu. Poduszki powinny posiadać zdejmowane pokrowce, aby móc je z łatwością odświeżać i czyścić w razie potrzeby.