Strona główna Meble pokojowe Komoda to świetny mebel do nowoczesnego wnętrza

Komoda to świetny mebel do nowoczesnego wnętrza

285
0

Niewątpliwe ważnym elementem wyposażenia każdego domu, to meble. Świetnie sprawdzi się komoda, która jest nie tylko praktyczna, ale także znakomicie może się ona dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Co ważne, to komoda ta jestem meblem, który można również dopasować do mebli, które już są w naszym domu. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, jak wybrać komodę, aby była ona dopasowana pod każdym względem do naszego gustu i wystroju wnętrza.

Czym kierować się przy wyborze komody do swojego wnętrza?

Przede wszystkim dobrze jest, aby komoda była wybrana pod względem:

  • rozmiaru,
  • kształtu,
  • materiału,
  • koloru.

Bardzo ważne jest też to, by mebel ten był, nie tylko ozdobą pomieszczenia, ale również musi on być funkcjonalny, dzięki czemu da się z niego korzystać w codziennym życiu. Co ważne, to komoda ta może mieć także różnego rodzaju dodatki, takie jak dekoracyjne klamki do otwierania szuflad, czy też drzwiczek oraz warto zwrócić uwagę na nóżki. Należy także pamiętać o blacie komody, który może znakomicie służyć jako podstawa do stawiania na nim zdjęć, czy kwiatów.

Komoda w nowoczesnym wnętrzu – postaw na funkcjonalność i estetykę.

Nowoczesne wnętrze to obecnie bardzo popularny styl, który jest wybierany w wielu domach, dzięki czemu da się dobrać do niego różnego rodzaju dodatki w niemal każdym kolorze. Co ważne, to komoda może się bez problemu dostosować do każdego wnętrza, przez co może ona być idealnym i funkcjonalnym dodatkiem. Warto zatem postawić na komodę, która zawiera wiele głębokich szuflad, przez co da się w nich trzymać zarówno ubrania, jak i inne przedmioty. Warto także pamiętać o półkach, do których można będzie włożyć przedmioty takie jak zastawa obiadowa. W przypadku, gdy komoda będzie umieszczona w salonie, to dobrze jest postawić na nowoczesny model, w którym są dostępne między innymi drzwiczki komody przeszklone, co niewątpliwie doda jej uroku oraz elegancji. Mebel ten w nowoczesnym wnętrzu powinien mieć także dopasowane tak dodatki, aby uchwyty do komody były świetną ozdobą całości wnętrza.

Niewątpliwie ważnym dodatkiem przy wyborze komody, trzeba pamiętać o nóżkach, które podtrzymują całość mebla. Obecnie są dostępne również komody bez nóżek, które idealnie dopasują się do każdego nowoczesnego wnętrza.

Jaki kolor komody wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Niewątpliwie bardzo ważny jest kolor komody, gdyż jest to mebel, który może być wybrany na zasadzie kontrastu lub tak, aby była ona idealnie dopasowana do pozostałych mebli, które są w pomieszczeniu. Obecnie, szczególnie do nowoczesnych wnętrz poleca się wybrać komody w kolorach pastelowych, które fantastycznie dopasują się do każdego wnętrza. Co ważne, to popularne są również drewniane komody, które są ponadczasowe i świetne odnajdą się zarówno w nowoczesnym stylu, jak i w boho wnętrzu czy w skandynawskim urządzonym domu. Dobrze jest też dodać, iż komoda może być wybrana w wariancie wielokolorowym, przez co fantastycznie wtopią się w wystrój danego pomieszczenia. Warto zatem wybrać komodę, nie tylko w pastelowych kolorach, ale także można bez problemu postawić na nowoczesne fasony w wielobarwnych modelach. Obecnie modne są komody, w których wnętrze komody jest w ciemniejszej barwie, a front w jaśniejszych kolorach. Co ważne, to sam blat komody może być wykonany z drewna, co doda komodzie elegancji.

W jakich pomieszczeniach można umieścić komodę?

Komoda to świetny mebel, który idealnie będzie pasował do takich pomieszczeń jak:

  • salon,
  • sypialnia,
  • pokój dziecięcy,
  • jadalnia.

Warto wspomnieć, że najczęściej umieszcza się komodę właśnie w salonie, w miejscu, które jest najbardziej reprezentatywne, dzięki czemu mebel ten od razu jest widoczny zarówno dla domowników, jak i dla gości. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę, iż w komodę można spotkać również w jadalni. Wówczas najczęściej w komodzie można zobaczyć eleganckie filiżanki, czy zastawy obiadowe. Przeważnie komoda w jadalni jest wybierana w wersji z przeszklonymi drzwiami, co dodaje jej uroku oraz elegancji. W niektórych komodach są tak znakomicie przystosowane szuflady oraz póki do ubrań, że znakomicie odnajdzie się ona właśnie w pokoju dziecięcym, jak i w sypialni. Niewątpliwie świetnym dodatkiem będzie także blat komody, na którym można postawić różnego rodzaju ozdoby. Przy wybieraniu komody do sypialni lub pokoju dziecięcego dobrze jest zwrócić uwagę również na to, w którą stronę otwierają się drzwiczki, dzięki czemu pomieszczenie nie straci na komforcie użytkowania. Podczas wyboru odpowiedniego modelu komody do sypialni, czy też salonu bądź jadalni warto też pamiętać o tym, czy w danym miejscu, nie ma skośnych ścian, które mogłyby sprawić, że nie dałoby się w pełni wykorzystać potencjału komody. W przypadku pokojów, w których są skośne ściany, to dobrze jest wcześniej wymierzyć odpowiednie miejsce tak, aby dobrać spersonalizowany model mebla, który fantastycznie dopasuje się do danego ułożenia pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Komoda w pełni zabudowana, czy z otwartymi półkami?

Podczas wyboru komody dobrze jest zastanowić się również nad jej wyglądem, także pod względem tego, czy ma być ona w pełni zabudowana, czy może jednak wybrać modele, w których są widoczne półki. Wszystko zależy także od tego, co będzie trzymane w środku mebla i czy mogą to być przedmioty widoczne dla innych. W przypadku komody, która ma służyć jako mebel do przechowywania zastawy obiadowej oraz różnego rodzaju filiżanek i kubków, można wybrać modele z otwartymi pólkami. Natomiast, jeśli komoda ta ma być umieszczona w sypialni lub w pokoju dziecięcym, to dobrze jest wybrać model, w którym wszystkie półki są zabudowane. Wówczas można w niej trzymać wszystkie przedmioty i ubrania, których nie zobaczy nikt z gości, nawet po wejściu do pomieszczenia. Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz są komody w wersji z przeszklonymi półkami, które mogą być dodatkowe oświetlone na różne kolory.

Jak dbać o komodę – praktyczne porady, dzięki którym Twoja komoda będzie w świetnym stanie przez długie lata

Sam zakup komody jest bardzo ważny, jak i dobór wszystkich aspektów, dzięki czemu można mieć w swoim świetny mebel, z którego będzie można codziennie korzystać. Warto jednak pamiętać również o dbaniu o jego czystość i zapobieganiu różnym szkodliwym zdarzeniom, które mogą sprawić, iż mebel ten dozna różnych uszczerbków. Przede wszystkim zalecane jest, by regularne czyścić komodę zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz specjalnie przeznaczonymi do tego środkami. Tym sposobem komoda będzie w fantastycznym stanie przez cały czas. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego została wykonana komoda. Gdy jest to mebel drewniany, to dobrze jest użyć środków do czyszczenia, które są przeznaczone do drewnianych powierzchni, przez co jest pewność, że cała konstrukcja mebla jest w znakomitym stanie wizualnym i technicznym. Dobrze jest również zwłaszcza w przypadku, gdy w komodzie są trzymane ubrania pamiętać o tym, by włożyć do środka różnego rodzaju preparaty, które odstraszą między innymi mole. Tym sposobem bez żadnego problemu będzie można wyjmować ubrania, które są zawsze świeże i pachnące. Podczas sprzątania komody dobrze jest też zwrócić uwagę, nie tylko na front, ale również na jej tył, dlatego też mebel ten, powinien być umieszczony w takim miejscu, w którym będzie można go z łatwością odsunąć i dokładnie wyczyścić. Do środka komody można również włożyć swoje ulubione zapachy, które sprawią, że będzie można wyczuć piękną woń tuż po otwarciu szuflady lub półki.

Dobrze jest pamiętać, że komody można zakupić zarówno w sklepach internetowych, stacjonarnych, jak i bezpośrednio u stolarza, jednak takie meble zamawiane u stolarza są zazwyczaj wykonywane przez kilkanaście tygodni. Dlatego też, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie, to warto wybrać dostępne modele, które są oferowane w różnych kolorach, rozmiarach oraz kształtach. Co ważne, to komody są tak ponadczasowym meblem, że nie trzeba będzie ich wymieniać nawet po kilkunastu latach. Należy dodać, że mebel ten może być również kupiony w zestawie lub dobrany pojedynczo.