Strona główna PORADY Na co warto zwrócić uwagę kupując mebla do sypialni?

Na co warto zwrócić uwagę kupując mebla do sypialni?

86
0

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania.

W przypadku mebli do sypialni wielu z nas nauczyło się tego, że ta nowoczesna i prosta stylistyka dla wielu z nas kusząca musi być powiązana z wzorową lub nawet imponującą funkcjonalnością. Mowa tu niemal głównie o szafach i komodach, te rodzaje mebli wyjątkowo często widuje się w sypialniach, bo nowoczesna szafa to rzecz jasna dwa metry wysokości, nawet dwa i pół metra szerokości, grubo ponad pół metra głębokości i lustrzany front składający się z tych trzech przesuwnych skrzydeł drzwiowych. Komoda też nie jest gorszą, bo może mieć tę samą szerokość i głębokość. Wysokością zaś szafie nie dorówna, bo najczęściej komody są o połowę niższe. Śmiało można też powiedzieć, że te dwie opcje są znacznie lepszymi od szafek, które mają metr wysokości, metr szerokości i trzydzieści centymetrów głębokości.

Modele szafek tego rodzaju maja też tradycyjnie otwierane drzwiczki, a w marketach z meblami da się je zakupić w cenach promocyjnych. Problem tkwi tylko w tym, że zastawienie za ich pomocą wszystkich ścian w sypialni to niezbyt mądre posunięcie, jeśli chodzi o aspekty powiązane z funkcjonalnością.

Spore szafy z lustrami.

Obecnie katalogi, które ukazują najlepsze meble do sypialni są tak jakby wypełnionymi sporymi szafami. Tego typu szafy mają rzecz jasna dwa metry wysokości lub nawet nieco więcej. Szerokość ich wynosi dwa lub dwa i pół metra, a głębokość solidnie przekracza pół metra. Największy atut mebli tego typu tkwi w tych przesuwnych skrzydłach drzwiowych. Mogą być to dwa lub trzy skrzydła drzwiowe, a ich przody mogą być w pełni lustrzanymi, czyli razem będą tworzyć lustrzany front. Dla części z nas w tym froncie tkwi ciekawy akcent stylistyczny, ale znajdą się też i tacy dla których mycie luster jest uciążliwe. Każdy w katalogach może znaleźć swoje optimum jeśli chodzi o takie lustro, bo może się ono zaczynać pionową falą na prawym skrzydle i dokładnie taką samą falą kończyć na lewym. Lustro może być też tylko na przodzie centralnego skrzydła lub tworzyć na nim pionowy pas o szerokości jakichś trzydziestu centymetrów. Opcji tych jest zaskakująco wiele i chyba każdy po jakimś czasie znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką stylistyczną są też czarne lub białe okleiny na tych szafach wykończone na fortepianowy połysk. Wszystkie te wizualne sprawy kuszą, choć i tak najważniejsza jest sfera funkcjonalna, a konkretniej wewnętrzny podział szafy, dzięki któremu mebel ten nie będzie wadził nawet w długich i wąskich sypialniach.

Łóżka.

Meble do sypialni to także łóżka, narożniki z funkcją spania, które mają skrzynię na pościel lub sofy z funkcją spania lub bez niej. Każda z tych opcji dostępna jest w formie klasycznej lub wybitnie nowoczesnej z regulowanymi zagłówkami. Rzecz jasna meble do sypialni zaliczane do tych u szczytu popularności kosztują także zaskakująco wiele i to nawet gdy w grę wchodzi tapicerka z nowoczesnej tkaniny. Tego typu narożnik z funkcją spania lub łóżko można też dziś zamówić i to nie tylko w wymiarach narzuconych przez producenta, bo istnieją nawet firmy, które wykonają taki mebel zgodnie z wytycznymi klienta, jeśli chodzi o wysokość, długość, szerokość i kolor tapicerki. Będzie to kosztować więcej od jednej ze standardowych opcji, ale ta różnica raczej będzie na poziomie akceptowalnym dla dość wielu z nas.

Komody i ich istotne zalety.

Nowoczesne komody to wyjątkowo udane meble do sypialni i nie chodzi tu tylko o to, że mają one metry wysokości, ponad dwa metry szerokości i przynajmniej te pół metra głębokości. Funkcjonalność takich komód powinna odpowiadać dosłownie każdemu, jak i to, że mają tę drewno podobną okleinę. Może być też ona białą lub czarną o tym fortepianowym połysku, a nawet pewne elementy takie jak przody szuflad mogą być czarnymi, a cała reszta biała. W tego typu komodach widuje się też i te specjalne nisze ekspozycyjne, które od przodu mają przeszklenie. W tego typu niszy można umieścić kamienny wazon, rzeźbę lub ozdobę taką jak przecięta geoda. W dzień ten przedmiot ozdobny jest doskonale widocznym, ale i w nocy może być dostrzegalnym, bo na tylnych krawędziach takiej niszy ekspozycyjnej umieszczono listwy oświetleniowe LED. W dzień są one ledwie widocznymi, ale nocą mogą oświetlać eksponowany przedmiot światłem nastrojowo zmieniającym barwę. Komoda tego rodzaju nie jest opcją tanią, ale dodaje sypialni stylistycznego polotu.

Współgranie ze ścianami.

Meble do sypialni muszą też w sensie stylistycznym współgrać ze ścianami, a te nie muszą być pomalowanymi na biało, czy też na kolor taki jak ciemna wiśnia. Dziś na ścianach nowoczesnej sypialni może znajdować się fototapeta i to nie jedna. Natomiast meble powinny być do niej dopasowanymi w sensie stylistycznym i jeśli chodzi o kształt. Sugestie odnośnie tego typu połączeń, jeśli chodzi o konkretne modele mebli do sypialni i konkretne fototapety publikowane są w katalogach i w internecie. Wiele z nich można też znaleźć na portalach społecznościowych takich jak Facebook, bo na tych portalach reklamuje się cała masa firm handlujących meblami, oraz tych które je wytwarzają na zamówienie. W postępowaniu tym nie ma nic zaskakującego, bo na portalu społecznościowym można szybko znaleźć klienta.

Poprzedni artykułMeble szkolne – postaw na sprawdzone meble do szkoły
Następny artykułMeble kuchenne na wymiar – szukamy pomysłów na nowoczesne kuchnie