Strona główna PORADY Nowoczesne meblościanki w salonie – ciekawe, modowe trendy

Nowoczesne meblościanki w salonie – ciekawe, modowe trendy

307
0

Aż trudno uwierzyć, że pierwsze meblościanki pojawiły się w domach w latach 60. Wręcz można by powiedzieć, że ten wiek zobowiązuje do tego, aby takie komplety mebli mogły odejść już na spokojną „emeryturę”. Nic z tego. Tego typu zestawy wracają do łask, stanowiąc podstawę wyposażenia salonu.

Wygląd meblościanki

Od początku lat 60. aż do teraz – wygląd takich mebli zmienił się diametralnie.

To stylowe i nowoczesne propozycje, które można dopasować do małych, jak również dużych pokojów dziennych. Charakteryzują się one prostą linią i smukłością. Dzięki temu nikt nie będzie odczuwał przytłoczenia całości pomieszczenia takim zestawem meblowym. W sklepach znaleźć można eleganckie propozycje, które różnią się od siebie wymiarami, kolorystyką. Niektóre są jasne, inne są ciemne. Jednak to, co je łączy, to atrakcyjny wygląd.

Współczesne meblościanki są produktami, które są w stanie idealnie wpasować się w potrzeby użytkowników, jacy z wielką atencją przygotowują się do aranżacji swojego salonu. Tak, aby móc z wielką przyjemnością korzystać z pomieszczenia, gdzie spędza się dużo czasu z bliskimi osobami. Meblościanka to połączenie estetyki, praktyczności i funkcjonalności.

Czy warto kupić meblościankę do salonu?

Wiele osób stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niektórzy nadal uważają je za przeżytek PRL’u. Należy więc sprawdzić, jakie korzyści będzie niósł taki zakup. Mowa tutaj chociażby o:

  • możliwościach do wykorzystania – w szczególności, jeżeli mowa jest o górnej przestrzeni. Najczęściej nie pozostaje ona wykorzystana. Chyba, że faktycznie ma się do czynienia z meblościanką, gdzie nawet w górnych partiach znaleźć można szafki, półki, itd. Jest to doskonała alternatywa do małych pomieszczeń, gdzie trzeba uważać na rozsądne gospodarowanie całą przestrzenią.
  • personalizacja salonu – a to dzięki temu, że meblościanka pozwala na ekspozycję pamiątek, czy też ulubionych przedmiotów. Ustawienie takich rzeczy na widoku sprawi ogromną radość, a przy tym pozwoli na ich zaprezentowanie szerszej publiczności.
  • miejsce do przechowywania – smukła linia kompletów meblowych nie oznacza, że nie znajdzie się na nich miejsca na przechowywanie. Głębokie półki są naprawdę pojemne i można tam zmieścić ogrom rzeczy. Jedyną kwestią jest to, aby zadbać o porządek na w szafkach i na regale. Uporządkowanie wszystkiego w tym miejscu sprawi, że nic nie trzeba będzie „zabierać” z przestrzeni w salonie.
  • telewizor i meblościanka – taki komplet mebli pozwala również na odpowiednią ekspozycję odbiornika telewizyjnego. W przypadku niektórych meblościanek, TV można położyć bezpośrednio na półkę. Możliwe jest jednak powieszenie na ścianie przy pomocy specjalnego wieszaka.

Nowoczesny klimat w salonie

Czego nie powinno zabraknąć w salonie, jeżeli ktoś chciałby zmierzać w stronę nowocześnie urządzonych pomieszczeń? Koniecznie trzeba pomyśleć o stylowych dodatkach, jakie mają moc ocieplenia wnętrza. Wiele osób kojarzy styl nowoczesny z chłodnym minimalizmem. Takie wnętrza nie mają swojej „duszy” Warto to zmienić, dzięki czemu przebywanie w salonie sprawiać będzie przyjemność. Meblościanka jest ważna. Jednak w tym wszystkim nie można zapomnieć o dodatkach, jakie pomogą podkreślić indywidualny charakter całego wnętrza.

Meblościanki w nowoczesnym stylu

Producenci meblowi doskonale wiedzą, że każda osoba podąża w stronę odnalezienia własnej aranżacji do salonu, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. To właśnie dlatego w sklepach znaleźć można zestawy, które mogą dopasować się do różnych aranżacji wnętrz. Jakie propozycje są aktualnie na topie?

Loftowy styl industrialny – propozycja, która inspirowana jest wnętrzami poprzemysłowymi. Na pierwszym miejscu stawia się ekspozycję cegły i betonu. Do tego dodaje się odpowiednie dodatki, jakie doskonale pomagają ocieplić całe wnętrze. Ten trend bazuje w dużej mierze na metalowych i szklanych elementach. W tego typu pomieszczeniach nie brakuje dużych przeszkleń, które pozwalają na wpuszczenie dużej ilości światła naturalnego w ciągu dnia. Dzięki temu cała aranżacja – wbrew pozorom – będzie wydawała się bardzo przytulna.

Styl boho – kojarzony często z naturalnymi propozycjami. Swoje inspiracje odnajduje on we wzorach ludowych i azteckich. To odpowiedź projektantów na zbyt dużą ilość plastiku z jaką ma się aktualnie do czynienia. Chociaż, dla ścisłości należy powiedzieć, że po raz pierwszy z takimi propozycjami można było spotkać się już w latach 70. W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z tą propozycją nie brakuje takich elementów, jak drewno, wiklina, bambus, czasem nawet glina.

Styl skandynawski – jasne wnętrza, które inspirowane są życiem mieszkańców północy. Kładą oni na to bardzo duży nacisk, ponieważ na co dzień mają oni ograniczony dostęp do światła dziennego. Nie dziwi więc fakt, że w takich wnętrzach ma się do czynienia z jasnymi odcieniami, jakie pomagają rozświetlić całe wnętrze. Styl skandynawski ma to do siebie, że pozwala łączyć elementy z innych aranżacji, np. industrialne lampy, czy też wełniane koce boho.