Strona główna PORADY Sprawdź swoje e podatki za 2022 rok i rozlicz się szybko i...

Sprawdź swoje e podatki za 2022 rok i rozlicz się szybko i bezproblemowo.

338
0

Rozliczanie podatków spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom, ale i indywidualnym podatnikom. Wielu z nich zleca to zadanie specjalistom. Twój e-PIT 2022 może jednak zostać rozliczony sprawnie i szybko, bez konieczności korzystania ze wsparcia doświadczonych księgowych. 

Do kiedy należy rozliczyć mój ePIT, jak wygląda sprawa otrzymania potrzebnych dokumentów od pracodawcy? Na które parametry w trakcie rozliczania należy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, czy proces rozliczenia faktycznie może być skomplikowany.

Podatki, terminy, rozliczenia — co musisz wiedzieć o obowiązku podatkowym?

Do kiedy należy złożyć PIT 37? Czas na złożenie zeznania podatkowego to okres między połową lutego a końcem kwietnia. Ten termin obowiązuje wszystkich podatników. W obowiązku pracodawcy leży zaś przedstawienie i przesłanie PIT 11 do wszystkich pracowników, z którymi wiązał ich pewien zakres współpracy. Termin przedstawienia tego typu dokumentów mija wraz z końcem lutego. Który rodzaj dokumentów dotyczy pracowników i zatrudnionych w oparciu o różne rodzaje umów, a który związany jest bezpośrednio z przedsiębiorcami? PIT 37 dotyczy pracowników zatrudnionych np. na podstawie umowy o pracę. E PIT 28  to z kolei dokument, który obowiązuje podatników prowadzących działalność gospodarczą na podstawie opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym.

Proste rozliczenie podatku online

Jak rozliczyć Twój ePIT w 2023 roku? Tak naprawdę nie musisz podejmować żadnych kroków, aby Twoje rozliczenie zostało zaakceptowane przez e Urząd Skarbowy. Proces rozliczania można w całości przeprowadzić za pośrednictwem Internetu. Twój e PIT znajdziesz po przejściu na stronę e PITy gov. W takim wypadku masz kilka możliwości. Jedną z nich jest niepodejmowanie żadnych działań, a jedynie zaakceptowanie przygotowanego rozliczenia. Swój e PIT 2023 możesz jednak odpowiednio edytować i wprowadzić potrzebne zmiany. Ważne, aby Twój PIT został sprawdzony przed trafieniem do odpowiednich organów. Wejdź na Twój e-PIT logowanie i sprawdź, jakie dokumenty przygotował dla Ciebie pracodawca. Podatki 2022 możesz rozliczyć nawet bez wchodzenia na dane serwisy. Brak działań ze strony podatnika sprawia, że Twoja deklaracja zostanie automatycznie przesłana do Urzędu, a tym samym mój e-PIT uznaje się za zaakceptowany przez podatnika.

Jak rozliczyć mój PIT bez wychodzenia z domu?

Wysyłka e-PITy 2023 może odbywać się przy pomocy programów do rocznych rozliczeń oraz dzięki usłudze Twój PIT przygotowywanej przez programy podatkowe. Nie musisz wychodzić z domu, odwiedzać księgowych czy kontaktować się ze specjalistami od rozliczeń. Wystarczy skorzystać z intuicyjnych programów, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces rozliczania pitów. Proste w obsłudze rozwiązania sprawiają, że czas rozliczenia podatków jest ograniczony do minimum, a podatnicy mogą swobodnie skorzystać z opcji rozliczania się przez Internet. Elektroniczne platformy mogą być przyjazne w obsłudze nawet dla tych, którzy korzystają z nich po raz pierwszy.

Łatwe i szybkie rozliczenia podatków — zrób to samodzielnie lub skorzystaj z profesjonalnego wsparcia 

Intuicyjne programy coraz częściej zachęcają podatników do samodzielnego zaakceptowania i edycji udostępnianych deklaracji i rozliczeń. Jeśli jednak nie masz pewności, czy samodzielnie poradzisz sobie z weryfikacją przesłanych dokumentów, możesz poprosić o pomoc doświadczonych księgowych czy pewne biuro rachunkowe. Ze wsparcia warto skorzystać również wtedy, gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą i rozliczenie podatkowe może wydawać się bardziej skomplikowane. Zarówno wysyłanie, jak i podpisywanie dokumentów może odbywać się za pośrednictwem działań online, samodzielnie lub przez odpowiednio upoważnione do tego osoby.

Sprawdź swoją deklarację w określonym terminie i rozlicz się bezproblemowo z urzędem skarbowym

W wielu przypadkach przesłane przez pracodawcę dokumenty nie wymagają specjalnej weryfikacji i edycji. W każdej z nich może jednak wkraść się jakiś błąd i pomyłka, które będą wymagać pewnych modyfikacji. Z tego względu warto przystąpić do dokładnego sprawdzenia deklaracji przed jej automatyczną akceptacją i wysyłką do urzędu. Zanim minie termin określony na przesłanie rozliczenia, sprawdź, co się w nim znajduje, zaakceptuj przesłane dokumenty i wyślij deklarację. Zobacz, jak będzie wyglądał Twój zwrot podatku lub jaką należność musisz wpłacić do urzędu. Rozliczanie dokumentów za pośrednictwem programów online sprawia, że nie tylko masz możliwość przesłania deklaracji, ale możesz również dowiedzieć się, jakiej wysokości rozliczenie otrzymasz. Co w przypadku, gdy okaże się, że to Ty musisz zwrócić wskazaną kwotę do skarbówki? Również z poziomu programu online dokonasz przelewu na wskazane konto bankowe.

Rozliczaj się samodzielnie, oszczędzaj czas i koszty związane ze zlecaniem rozliczeń podatkowych na zewnątrz. Pamiętaj o wybraniu pewnego i bezpiecznego programu do przesyłania deklaracji podatkowych, który zagwarantuje rozliczenie dokumentów na wskazany czas.