Strona główna Meble gabinetowe Czy warto inwestować w wygodny fotel masujący?

Czy warto inwestować w wygodny fotel masujący?

199
0

Ostatnio zaczynasz dostrzegać, że to Twoje życie opiera się na nieustającym pędzie i naprawdę chwile wytchnienia stanowią marginalnych część Twojego życia? Jeżeli tak, to każda chwila odpoczynku powinna być celebrowana zgodnie z najwyższymi normami swobody i komfortu. Niezastąpiony jest w tym fotel masujący. W jednym meblu mieści się nie tylko wygodne oparcie, ale także ukojenie dla zmęczonego organizmu. Czy w rzeczywiści korzystanie z fotela masującego jest dobre dla zdrowia? Czy przynosi wymierne korzyści, które ukazują jego zalety?

Czy wygodny fotel masujący jest rozwiązaniem idealnym dla każdego?

Bezdyskusyjnie, masaże wykonane przez profesjonalistę i mistrza w swoim fachu pozostają najlepszą rzeczą na świecie, jednak sporym udogodnieniem, które niesie ulgę dla zmęczonego ciała jest wygodny fotel z funkcją masażu. Dedykowany jest dla osób, które nie posiadają przeciwwskazań medycznych do korzystania z niego. Wówczas pozostaje meblem trudnym do zastąpienia. Korzystanie z fotela masującego nie wywołuje niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Nierzadko jest także traktowany jako element umożliwiają przywrócenie harmonii, spokoju i dobrej kondycji całego organizmu.

Masaż na wygodnym fotelu masującym to doskonały sposób na wyciszenie, uspokojenie, a także zwalczenie stresu. Fotel powinien być tak skonstruowany, aby zapewniał przede wszystkim masaż karku, ramion. Bardzo dużym zainteresowaniem ciszy się fotel posiadający poduszki powietrzne, a także podnóżek umożliwiający doskonały masaż stop.

Zdecydowanie lepszą inwestycją będzie wybór fotelu do masażu od sprawdzonego i powszechnie polecanego producenta. Wówczas można szybko zweryfikować, czy dany model objęty jest niezbędnymi atestami, a także rekomendacjami od lekarzy i fizjoterapeutów. Mebel spełniający określone i wymagane normy jest doskonałym rozwiązaniem, z którego będzie można korzystać beż jakichkolwiek obaw. W przypadku narastających wątpliwości odnośnie korzystania z fotela masującego, warto udać się do swojego lekarza prowadzącego i uzgodnić z nim zasadność korzystania z fotela masującego.

Jakie możliwości posiada fotel masujący?

Podstawową funkcjonalnością, w którą wyposażony jest każdy fotel masujący jest przede wszystkim masaż mechaniczny. Wykonywany jest przez ramiona mechaniczne, co umożliwia jednoczesny  masaż pleców, lędźwi, pośladków, przedramion, talii, ud, a nawet stóp. W niektórych fotelach występuje możliwość masażu poduszkami powietrznymi. Odpowiedzialne są one za wywoływanie skurczy i rozkurczy mięśni, co rzutuje na przepływ limfy. Dochodzi równolegle do poprawy krążenia i obniżenia ciśnienia krwi. Masaż poduszkami powietrznymi obejmuje dłonie, przedramiona, ramiona, uda, łydki, stopy, a także talię. Zakres oferowanych możliwości uzależniony jest od funkcjonalności danego modelu. W większości foteli masujących dostępnych na rynku występuje swoboda w wyborze części ciała, która będzie masowana. Dodatkowo Użytkownik może wskazać jaki masaż ma być wykonany. Specyfikacji foteli przedstawione są dostępne masaże, dlatego podczas wyboru warto dokładnie przeanalizować posiadane i przyszłe potrzeby. Wyróżniamy siedem podstawowych technik masażu:

  • głaskanie,
  • ugniatanie,
  • rozcieranie,
  • oklepywanie,
  • wałkowanie,
  • wyciskanie,
  • wibrowanie.

W niektórych modelach można spotkać także masaż shiatsu, który pochodzi wprost z medycyny japońskiej i odnosi się do szlaków energetycznych w ciele człowieka. Rekomendowany jest wybór fotela masującego wraz z pilotem służącym do regulowania masażu. Osoby posiadające dylemat powinny rozważyć zakup fotela z masażem zarówno mechanicznym jak i z poduszkami powietrznymi.

Zazwyczaj po ciężkim dniu odpoczynek i jest na wagę złota, dlatego warto zadbać aby był jak najwyższej jakości. Dobry fotel masujący powinien być rozkładany, posiadać podnóżek, ale nie tylko. Coraz częściej można spotkać fotele masujące z podgrzewanymi siedziskami i oparciem. Sięgają po nie zarówno osoby starsze jak i młodsze. Rewelacyjnie sprawdza się w chłodne wieczory lub po intensywnym i aktywnym dniu. W niektórych fotelach producenci decydują się na montaż głośników z relaksującą muzyką. Co więcej, występuje możliwość sterowania fotelem za pomocą własnego głosu, bez konieczności użytkowania pilota czy przycisków. Funkcjonalny fotel do masażu powinien posiadać również specjalne kieszenie umieszczone po jego boku. Wówczas można w nich przechowywać pilot do sterowania, czy pilot do telewizora, a nawet książkę, która będzie dopełnieniem relaksu.

Korzyści oferowane przez fotele masujące

Popularność foteli masujących wynika z niezwykle szerokiego zakresu oferowanych korzyści. Są to zarówno aspekty zdrowotne jak i relaksacyjna. Współcześnie możliwe ilości czasu wygospodarowanego na aktywność fizyczną są coraz mniejsze, a spędzenie dużej ilości czasu w jednej pozycji zmaga dolegliwości bólowe karku i pleców. Remedium na to jest rozruszenie zastanych mięśni poprzez ruch lub masaż. Dzięki fotelowi do masażu można dostrzec następujące korzyści:

  • zmniejszenie napięcia– Fotel masujący doskonale wpisuje się w potrzeby człowieka zmagającego się ze sztywnością ciała. Przede wszystkim regularne korzystanie umożliwia zmniejszenie bólu w całym organizmie. Rozluźnia napięcia, a nawet może je całkowicie wyeliminować. W wielu przypadkach masaż posiada większą skuteczność niż środki przeciwbólowe, które wyłącznie podnoszą próg bólu, a nie leczą przyczynę dolegliwości.
  • zwiększenie powierzchni płuc – Bardzo mało osób jest świadomych tego, że systematyczne masaże umożliwiają zwiększenie powierzchni płuc poprzez rozluźnienie mięśni wokół tego narządu. Skutkuje to nie tylko ogólną poprawą stanu zdrowia, ale także lepszym samopoczuciem i większą wydolnością narządów wewnętrznych. Dostrzegalne jest łagodzenie stresu i niepokoju.
  • wzmocnienie całego organizmu– Fotel do masażu jest także sposobem na zapewnienie większej ochrony przed obrażeniami mechanicznymi. Regularne sesje pozwalają uwolnić napięcie mięśniowe, co powoduje lepszą regenerację i odporność mięśni. Dodatkowo poszerzane są naczynia krwionośne, dlatego organizm efektywniej pracuje i szybciej przebiega gojenie mikrouszkodzeń. Mięśnie są odpowiednio wypielęgnowane i mogą znieść większe obciążenia.

Z fotela masującego powinny korzystać także osoby zdrowe, ponieważ stres jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Pojawia się on zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Każdego dnia należy podejmować decyzje mniej lub bardziej odpowiedzialne, co ostatecznie wiąże się z ogromną presją. Długotrwały stres jest ogromnym obciążeniem dla całego organizmu, dlatego ważne jest aby zadbać o efektywne sposoby walki o lepsze samopoczucie. Współcześnie można zaobserwować coraz większą ilość technik pokonywania trudności, jednak bezdyskusyjnie masaż wiedzie prym. Zapewnia jednoczesny relaks, odprężenie i rozluźnienie mięśni, które zostały niemalże dosłownie opanowane przez negatywne emocje. Codzienne sesje, nie tylko te odbywające się po ciężkim dniu, pozwalają uzyskać lepsze samopoczucie i złapać chwilę na głębszy oddech. W rezultacie dostrzegalne jest wdrożenie w swoim życiu Life Balance. Dobry fotel masujący to doskonała inwestycja w zdrowie fizyczne i psychiczne. Stąd nie należy odwlekać decyzji o zakupie w nieskończoność.

Design fotela do masażu

W fotelach do masażu kluczową rolę pełni stalowa konstrukcja, która jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa i stabilności. Dzięki temu z fotela mogą korzystać także osoby o większej wadze i nie będą czuły z tego powodu dyskomfortu, a fotel nie będzie ulegał stopniowym uszkodzeniom. Najczęściej fotele do masażu posiadają pokrycie wykonane ze skóry ekologicznej, które są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Choć zdarzają się także modele z pokryciem ze skóry syntetycznej lub tkaniny, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkownika i zwiększa uczucie przytulności. Mnogość modeli dostępnych na rynku przekłada się również na oferowanie foteli masujących niemalże całej gamie kolorystycznej. Niektórzy producenci umożliwiają wybór koloru pokrycia. Wtedy z łatwością można dopasować fotel masujący do posiadanej aranżacji wnętrza – koloru ścian, kanapy lub podkreślić jego obecność za pomocą kontrastującej barwy. Największą przystępność jednak posiadają fotele masujące beżu, ciemnego brązu, szarości, czerni. Przyszły właściciel posiada ogromne możliwości wyboru.