Strona główna Dodatki Dywan z filcu? Czemu nie!

Dywan z filcu? Czemu nie!

661
0

Aranżacja wnętrza to wyzwanie. Tu można sprawdzić swoją kreatywność oraz puścić wodze fantazji, a dzisiaj najbardziej odważne projekty są w zasięgu ręki. Przykład? Czy ktoś kiedyś słyszał o dywanie z filcu? Z pewnością nie, a dzisiaj jest to już produkt, który znalazł uznanie wśród designerów na całym świecie, a co ważne te innowacyjne pomysły zrodziły się w Polsce.

To właśnie dwie panie Agnieszka Czop i Joanna Rusin stworzyły nowy trend, którym są dywany z wełnianego filcu. To nie wszystko, ponieważ wiele z projektów jest wzbogaconych o brokat, sprawiający, że te designerskie dywany są wręcz dziełami sztuki. Dodatkowo w tych dywanach została wykorzystana chociażby łowicka wycinanka oraz wiele etnograficznych wzorów. Z tymi nowoczesnymi dywanami można zapoznać się na stronach projektantek: http://www.agnieszkaczop.com/index2.html oraz http://www.joannarusin.com/.

Absolutnym hitem są również dywany dla dzieci, które można nazwać interaktywnymi. To wszystko dzięki kolorowym elementom, które można z dywanu wyjmować i wkładać jak puzzle w nowe miejsce. Dzięki temu dziecięcy pokój nie musi być już nudny, a na  pewno monotonny, ponieważ znajdujący się w nim dywan może codziennie wyglądać inaczej.