Strona główna PORADY Szafka pod telewizor z uchwytem, ratunek przy ścianach z GK?

Szafka pod telewizor z uchwytem, ratunek przy ścianach z GK?

487
0

Odpowiednie wyposażenie wnętrz jest bardzo ważne, dlatego też warto wybrać taką szafkę pod telewizor, która będzie nie tylko solidnie zrobiona, ale także może być świetną ozdobą w salonie czy w sypialni. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak wybrać szafkę pod telewizor i na co zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania szafki pod telewizor?

Przede wszystkim dobrze jest, aby szafka pod telewizor była wybrana pod względem:

  • materiału, z jakiego została wykonana,
  • wielkości,
  • kształtu,
  • koloru,
  • funkcjonalności.

Dobrze jest także pamiętać o tym, że szafka ta może mieć dodatkowe półki lub szuflady, do których można włożyć wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Warto także dodać, że szafki pod telewizor mogą mieć różnego rodzaju nóżki, które są świetnymi dodatkami do całości mebla i mogą być jednocześnie także jego ozdobą. Ważnym aspektem jest także szerokość mebla, gdyż wówczas oprócz telewizora będzie można na niej swobodnie i bezpiecznie ułożyć inne ozdoby, które znakomicie dopasują się do pomieszczenia.

Z jakiego materiału wybrać szafki pod telewizor?

Szafka pod telewizor może być wykonana z różnych materiałów, które są także dostępne pod względem kolorystycznym. Dobrze jest także dodać, że szafki te są także często łączone z takich materiałów jak drewno ze szkłem czy metal ze szkłem lub metal z drewnem. Dzięki temu można mieć fantastyczną szafkę, która jest również znakomicie dobrana pod względem kolorystycznym do innych mebli, które ma się już w pomieszczeniu. Warto też wspomnieć, że materiał, z którego są wykonane szafki pod telewizor, są tak wytrzymałe, że można je bez problemu myć różnymi dostępnymi środkami czyszczącymi, przez co mebel ten będzie służyć w fantastycznym stanie wiele lat.

Czy wysokość szafki ma znaczenie?

Warto pamiętać o tym, że szafka pod telewizor musi być również wybrana także pod względem wysokości, gdyż wtedy można odpowiednio ustawić telewizor. Dobrze jest także wspomnieć, że zbyt niska lub zbyt wysoka szafka może źle wpłynąć na nasz kręgosłup, ponieważ niezbyt zdrowe i zbyt długie siedzenie z wygiętą szyją i kręgosłupem może doprowadzić do poważnych schorzeń zdrowotnych. Należy zadbać zatem o to, aby szafka była na tyle dostosowana, by telewizor był ustawiony na wysokości oczu, tak by nie było potrzeby opuszczania karku lub nadmiernego wysuwania go w górę. Dobrze jest też wspomnieć, że niektóre modele szafek pod telewizor mogą mieć regulację wysokości, co jest świetnym rozwiązaniem, gdyż można wtedy bez żadnego problemu zmieniać także telewizor pod względem jego wielkości i szerokości.

Szafka wisząca czy stojąca pod telewizor – jaką wybrać?

Obecnie można wybrać szafki, które są wiszące, albo stojące bezpośrednio na podłodze. Warto zatem wybrać taki model szafki, który będzie znakomicie dopasowany do metrażu pomieszczenia, dzięki czemu będzie ona praktyczna i nie zajmie zbyt wiele miejsca. Dobrze jest też dodać, że szafki wiszące są także świetne pod tym względem, że można bez żadnego problemu umyć pod nią podłogę. Dodatkowo także szafka przyczepiana do ściany jest praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o małym metrażu. Należy również pamiętać o szafkach pod telewizor z dodatkowym uchwytem, który zabezpiecza zarówno ścianę, jak i telewizor. Tego rodzaju rozwiązanie można zastosować praktycznie przy każdym wykończeniu ścian, niezależnie od tego, czy ma się w salonie położone płytki, tapetę ścienną czy też jest to drewniana ściana lub jest to gipsowo-kartonowa konstrukcja. Natomiast szafki stojące na nóżkach lub bez nóżek są znakomitym wyborem do salonu, lub sypialni o większej powierzchni. Dobrze jest wspomnieć, że szafki na nóżkach mogą być idealnym meblem do stylu boho, nowoczesnego, czy też do stylu minimalistycznego. Tym sposobem bez problemu da się wybrać taką szafkę pod telewizor, która jest idealnie dostosowana do naszych potrzeb.

Na jaki kolor szafki pod telewizor postawić?

Kolor szafki pod telewizor wbrew pozorom ma ogromne znaczenie, gdyż mebel ten z reguły jest umieszczony w widocznym miejscu, przez co mogą na niego zwrócić uwagę nie tylko domownicy, ale także goście. Dobrze jest zatem wybrać szafkę, która jest albo dobrana na zasadzie kontrastu do innych mebli czy kolorów ścian, albo postawić na jednolity kolor, który świetnie wtopi się w resztę dodatków, które mamy w salonie. Warto też wspomnieć, że nawet jeśli wybierze się szafkę drewnianą, to także można wybrać różne odcieni drewna, co także ma dość spore znaczenie, gdy zestawi się ten mebel z innymi szafkami, w danym pomieszczeniu. Dlatego też podczas zakupu szafki pod telewizor warto wybrać taki kolor, który jest nie tylko modny w danym sezonie, ale będzie znakomicie pasował do naszego gustu. Warto dodać, że współcześnie popularne są szafki w kolorach pastelowych czy też w różnych odcieniach bieli lub czerni.

Dobrze jest również pamiętać, że szafka pod telewizor powinna być na tyle lekka, żeby dało się ją bez trudu przesunąć w razie sprzątania, czy też podczas przemeblowania w pokoju. Mebel ten jest także ponadczasowy, dzięki czemu może on swobodnie służyć przez wiele sezonów.